Praktické rady

Praktické rady a tipy

Stěhujete se poprvé a nevíte si rady? Máte dotazy ohledně stěhování? Níže naleznete nejčastější dotazy a praktické tipy, které se týkají stěhování po Praze, ČR i do zahraničí.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Otázky a odpovědi

1) Kolik dnů před stěhováním musím u Vás službu objednat?
Stěhování je dobré objednávat několik dnů předem. Vše záleží na připravenosti stěhování a na zvolené variantě stěhování. Ne vždy, z důvodu velkého objemu zakázek, nám to situace dovolí, ale z 80% uspokojíme i zákazníky, kteří zavolají a požadují službu ihned.

2) Poskytujete na stěhování obalový materiál?
Určitě. Obalový materiál si u nás můžete koupit nebo zdarma zapůjčit. V případě, že potřebujete pouze obalový materiál bez stěhovací služby, je možné si jej od nás zakoupit.

3) Provádíte stěhování i o víkendu a o svátcích?
Stěhujeme každý den v roce. Při stěhování o víkendu a svátcích si neúčtujeme žádné příplatky.

4) Co vše mám na stěhování připravit?
Záleží na Vás, kolik času budete ochotni věnovat přípravě na stěhování. Při variantě stěhování „standard“ Vám doporučujeme si přečíst praktické rady (níže). V případě varianty „stěhování na klíč“ se již o nic starat nemusíte. O vše se postarají naši pracovníci.

5) Kolik bude stěhování stát?
Cena stěhování se takhle dopředu nedá přesně určit. Doporučujeme nás kontaktovat a domluvit si nezávaznou schůzku s naším technikem u Vás doma. Na základě této obhlídky bude vypracovaná cenová kalkulace, kterou Vám technik sdělí na místě.

6) Jak probíhá platba?
Platba za stěhování pro soukromé osoby probíhá vždy po ukončení celé akce, a to v hotovosti (tj. vynesením posledního předmětu z vozidla a umístění na požadované místo. Popřípadě vybalením a předáním veškerých předmětů objednateli). V případě firemního stěhování je postup stejný. Preferujeme platbu v hotovosti nebo bankovním převodem.

7) Je možné u Vás objednat pouze auto s řidičem?
Ano, v případě potřeby pro Vás zajistíme pouze transport bez nakládání a vykládání předmětů.

8) Jak dlouho bude celé stěhování trvat?
Čas stěhování ovlivňuje mnoho faktorů (objem, poschodí na nakládce a vykládce, délka transportu, donáška od objektů k vozidlu, balení nábytku, případné demontáže a montáže nábytku). Naši pracovníci jsou motivování k tomu, aby celé stěhování bylo ukončeno bez závad a co nejdříve.

9) Provádíte stěhování i v noci?
Stěhování v noci provádíme především pro firmy, aby nebyl přerušen provoz činnosti, ale není problém přestěhovat i Vás byt.

10) Máme nábytek, který nelze stěhovat po schodišti, co s tím?
Jedna z variant je nábytek rozebrat, zabalit a přestěhovat. V případě starožitného nábytku nebo jinak cenného nábytku, spolupracujeme s truhlářskou firmu, která pro nás tyto demontáže a montáže zajišťuje. Další možností je nábytek zabalit do ochranného obalového materiálu a odstěhovat oknem pomocí stěhovací plošiny nebo hydraulické ruky. Pro toto stěhování ale musejí být vhodné podmínky, a ne vždy se dá realizovat.


Praktické rady

Stěhování bytu, kanceláře, stroje nebo jen jednoho obrazu vyžaduje důkladnou přípravu a obětování několika hodin času. V některých případech i několik dnů. Naše praktické rady Vám pomůžou s přípravou celého stěhování. V případě, že si přípravu na stěhování budete zajišťovat sami, tj. bez asistence stěhovací firmy, jsou tyto praktické rady určeny Vám…

Stěhování knih, šanonů, časopisů, atd.

Při stěhování „tiskovin“ je zapotřebí všechny svazky uložit do kartónových krabic nebo plastových přepravek. Kartónové krabice Vám ke každému stěhování dáme zdarma. V žádném případě tiskoviny nesvazujte jen provázkem, aniž by jste je nedali do krabice nebo přepravky. Velice tím usnadníte práci pracovníkům stěhovací firmy.

Stěhování skla, skleniček, porcelánu

Tyto křehké předměty je zapotřebí důkladně zabalit. Možností je několik, v některých případech postačí obyčejné noviny, ale dávejte pozor co do nich balíte. Občas se stane, že noviny zanechají na skle stopy nebo mapy, které se velice pracně odstraňují. My volíme vždy na balení skla hedvábný probalovací papír, které je šetrný ke všem povrchům. V případě, že chcete mít 100% jistotu, doporučujeme vše zabalit do bublinové fólie. Nezapomeňte každý kartón označit viditelným nápisem „SKLO“.

Stěhování nábytku

Z nábytku vždy vyndejte všechny předměty včetně poliček (mohly by se během přenášení nebo transportu poničit a odřít i samotný kus nábytku). Je dobré ze všech skříňek, skříní, atd. demontovat i madla. Předměty se pak dají lépe skládat na voze a je mnohem menší riziko poškození. Nábytek je také zapotřebí zabezpečit, aby se během přenášení neotevřely dveře. Někteří vše přelepují lepící páskou, je pravda že to drží, ale občas i kvalitní lepenky zanechají na nábytku lepivé stopy, které budete pak i několik hodin velice pracně odstraňovat. Nehledě na to, že s lepící páskou, která velice dobře lepí, není problém při odstraňování lepenky strhnout i dýhu z nábytku. Proto vždy všem doporučujeme nábytek balit do fixační fólie, popřípadě bublinové fólie nebo vlnité lepenky. U citlivějších kusů doporučujeme i pěnové ochranné rohy.

Stěhování oděvů

Nejlevnější a nejrychlejší varianta je, veškeré oděvy dát do pytle, zavázat a je to. Sice se vše přestěhuje, ale vše je zmačkané a bude se muset vše znovu vyžehlit. Věci, které máte na ramínkách, doporučujeme zavěsit do šatního boxu. Vše zůstane jako ve skříňi a žádné zmačkané oblečení Vás nebude zdržovat hodinovým žehlením. Oděvy, které máte v poličkách doporučujeme poskládat do kartónových krabic.

Stěhování těžkých předmětů, pianin, klavírů, atd.

Při stěhování těžkých břemen doporučujeme vše nechat na profesionální stěhovací firmě, která se o vše postará. Věřte, že v tomto případě je jakákoliv příprava a manipulace zbytečná. Šetřete své zdraví a sílu – máme zkušené pracovníky, kteří si poradí s předměty i o váze 200 tun.

Praktické rady při stěhování

V první řadě je dobré zajistit v den stěhování dostatečně velké parkovací místo před objektem pro stěhovací vůz. Čím blíž bude moci auto parkovat, tím bude stěhování rychlejší a pro Vás levnější.

Bylo by dobré informovat své sousedy, že se chystáte na stěhování. A to z důvodu, aby byli připraveni na větší vytíženost výtahu a věnovali větší opatrnosti průchodu především vestibulem objektu a před objektem.